‘Shko, lëre heshtjen të na ndajë, asgjë mos thuaj’ (VIDEO)

17 Korrik, 2018 - 5:42 pm

Një prej zërave që nuk harrohet lehtë është ai i Adelina Thaçit.

Këngëtarja e njohur e muzikës argëtuese dikur vinte me hite të ndryshme dhe me muzikë të mirë për veshin shqiptar. Sot më pak aktive në muzikë argëtuese, Adelina vazhdon të jetë një grua e lidhur me muzikën dhe melodinë.

Adelina e nisi muzikën në moshën 16 vjeçare ndërsa më pas do të bashkëpunonte me emra të ndryshëm drejt një karriere muzikore në Kosovë. Albumin e saj të parë e publikoi në moshë të re dhe tregoi kualitetet e saja si këngëtare.

Albumi i dytë bazuar në kritikat dhe shitjet, ka qenë mjaft i suksesshëm.

Adelinën e njohim prej shumë këngëve, por sot po e sjellim këngën “Shko” e cila ndoshta është kënga më e mirë e Adelinës, dhe kënga që i hapi dyert asaj drejt zemrave të audiencës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme