Shkolla e Muzikës “Prenk Jakova”, organizon koncert kushtuar personave të pagjetur

30 Prill, 2019 - 2:31 pm

Ende nuk dihet fati i 1653 persona të cilët figurojnë të pagjetur në Kosovë që nga lufta e fundit. Thirrje nga më të ndryshmet vazhdojnë të bëhen për zbardhjen e fatit të tyre, por ende asgjë. Familjarët janë në pritje, ndërsa artistët po e kërkojnë me ngulm këtë gjë përmes veprave artistike.

Kësaj radhe është Shkolla e muzikës “Prenk Jakova” e cila organizon koncert kushtuar personave të pagjetur.

Koncerti do të mbahet nga kori dhe orkestra e Shkollës së Muzikës “Prenk Jakova” në Gjakovë, nën dirigjimin e Hajrulla Sylës.

Koncerti mbahet në hollin e kësaj shkolle sonte duke filluar nga ora 19:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme