Shpallet kënga fituese e Lituanisë për Eurovizion (VIDEO)

19 Shkurt, 2020 - 3:04 pm

The Roop me këngën “On Fire”, do të përfaqësojnë Lituaninë në Roterdam këtë vit, shkruan KultPlus.

Në finalen e madhe kombëtare të Lituanisë garuan 8 këngë.

Kënga fituese ishte e shkëlqyeshme dhe ishte tërësisht live. The ROOP kryesuan me vota nga juria, po ashtu edhe nga publiku, duke u siguruar kështu atyre biletën për në Roterdam.

Kjo është përpjekja e dytë e The Roop në Eurovision. Ata së pari garuan në vitin 2018, ku kënga e tyre “Yes, I do” u vendos e treta në finalen e madhe.

Monique u rendit e dyta me këngën e saj “Human.

Kujtojmë që këtë vit Shqipërinë do ta përfaqësojë Arilena Ara me këngën “Shaj”. Versioni i “Shaj” në anglisht është punuar dhe riorkestruar në njërën prej studiove muzikore më të mëdha në botë.

Eurovizion 2020 do të zhvillohet në datat 12, 14 dhe 16 maj 2020, ku në fund do të përzgjidhet vetëm një fitues. / KultPlus.com

https://www.youtube.com/watch?v=1EAUxuuu1w8&fbclid=IwAR12Q93rHH8YGSUl2mUmzNanpXYIp3e0vcZ2H7OMwXc9xZxcq0zfgkVOgZQ

Të ngjajshme