Shqiptarja në garë për ta përfaqësuar Australinë në Eurovision

20 Janar, 2019 - 10:52 am

Vitin e kaluar tre shqiptarë janë ngjitur në skenën e madhe të Eurovisionit, duke përfaqësuar tre shtete të ndryshme.

Edhe këtë vit këngëtarja Jonida Maliqi e cila do ta përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision në Izrael, mund të mos jetë shqiptarja e vetme që do të ngjitet në këtë skenë.

Këngëtarja Tania Doko, e cila me origjinë është nga Pogradeci i Shqipërisë, ka hyrë në garën e ngushtë për ta përfaqësuar Australinë në Eurovision, shkruan Magazina.al

Televizioni publik australian SBS, ka publikuar listën e pesë këngëtarëve të cilët janë në garë për ta përfaqësuar kontinentin në Eurovision, e në mesin e tyre është edhe shqiptarja 41-vjeçare, Tania Doko, e cila gëzon një famë të madhe në Australi.

“Kjo është një nga ato të paplanifikuarat, nuk e kam parë këtë kapitull të vogël në karrierën time që po e përqafoj me një aventurë dhe eksitim. E qershia mbi tortë e kësaj eksperience është se po garoj me një këngë që e kam punuar vet”, ka thënë këngëtarja, transmeton Magazina.al

Çelnik Doko, babai i Tanias, është me origjinë nga Pogradeci, ai ka 57 vjet që është larguar nga Shqipëria në drejtim të Australisë, pasi ishte një ish i dënuar politik./KultPlus.com

Eurovision 2019: Here Are The Final Three Acts In The Running To Represent Australia

Të fundit

Të ngjajshme