займ на карту онлайн потребительский кредит

Sonte Bujar Llapaj, dirigjon koncertin e Orkestrës së Filharmonisë së Kosovës

26 Nëntor, 2017 - 12:42 pm

Filharmonia e Kosovës sonte më 26 nëntor me fillim nga ora 20:00, do të sjellë koncertin e radhës nën interpretimin e Orkestrës së Filharmonisë dhe dirigjentit nga Shqipëria Bujar Llapaj, shkruan KultPlus.

Në kuadër të këtij koncerti do të interpretohen veprat e kompozitorëve Kreshnik Aliçkaj, Drinor Zymberi dhe Antonin Dvorak. Kurse mbrëmja do të përcillet edhe me tinguj të violinës nga violinist kosovar Festim Fanaj ndërsa në piano do të interpretoj Shkelëzen Baftiari nga Maqedonia.

Ky koncert do të mbahet javën tjetër më 26 Nëntor në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve./ KultPlus.com

Të ngjajshme