Sonte mbahet koncerti “Miqtë për Diellzën”, në përkrahje të mexosopranon Diellza Sylejmani

30 Nëntor, 2023 - 9:02 am


Sonte do të mbahet koncerti “Miqtë për Diellzën”, koncert ky në përkrahje të mexosopranon Diellza Sylejmani.

Në koncert do të marrin pjesë sopranoja Besa Llugiqi, pianisti Misbah Kaçamaku dhe Kori i Grave i Filharmonisë së Kosovës nën drejtimin e Hajrullah Sylës. Të gjithë këta artistë janë bërë bashkë për t’i ofruar publikut një natë frymëzuese e të mbushur me tinguj të bukur.

“Bashkë me Diellzën në mbështetje për betejën e saj kundër kancerit të gjirit”, thuhet në njoftim.

Koncerti mbahet sonte, datë 30 nëntor, ora 19:00 në Atelienë e Pallatit të Rinisë dhe Sportit – Prishtinë

Biletat janë në dispozicion në: https://bit.ly/3sFjYrp

Të gjitha të ardhurat shkojnë si përkrahje modeste për mexosopranon Diellza Sylejmani. / KultPlus.com

Të ngjajshme