‘Spice Girls’ shënon 25-vjetorin e ‘Wannabe’

9 Korrik, 2021 - 4:28 pm

Grupi i njohur muzikor i vajzave “Spice Girls” po e shënon përvjetorin e 25-të të hitit debtues, me anë të lansimit të edicionit të veçantë EP të “Wannabe25”.

“Wannabe” ishte publikuar në Mbretërinë e Bashkuar më 8 korrik të vitit 1996 dhe kishte debutuar në pozitën e tretë të listës së këngëve, para se të ngjitej në krye të saj vetëm një javë më vonë. Në vendin e parë është pozicionuar për plot shtatë javë, transmeton KultPlus.

Kënga ishte sukses global, duke i kryesuar listat e këngëve më të mira në gjithsej 37 vende të botës, përfshirë Australinë, Danimarkën, Finlandën, Francën, Gjermaninë, Hungarinë, Irlandën, Holandën, Norvegjinë, Spanjën, Suedinë, Zvicrën dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Wannabe25” do ta përfshijë këngën origjinale, një remix nga Junior Vasquez, demon origjinale të xhiruar për këngën dhe “Free Your Love”, një demo kjo e papublikuar deri më tani e një balade.

“Spice Girls” do të publikojnë po ashtu një video të re, të xhiruar nga adhuruesit, për ta shoqëruar EP-në që njashtu do të jetë e qasshme edhe në formën e vinilit dhe të kasetës më 27 gusht. / KultPlus.com

Të ngjajshme