Stërmbesa e Skënderbeut vjen me këngën më të re “Tøngue Tied” (VIDEO)

26 Prill, 2020 - 11:28 am

Sofia Kastrioti, stërmbesa e heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, publikon këngën më të fundit të saj “Tøngue Tied”

Ajo jeton në Australi që prej 1990 kur familja e saj u zhvendos nga Italia. Nisi të merret me violinë kur ishte në moshën 4 vjeçare dhe më pas me këngë të cilat i shkruante vetë.

Ka kënduar dhe shumë këngë patriotike shqiptare.

Në 2016, Sofi ka vizituar Tiranën dhe besojmë se nuk do të jetë kjo vizita e fundit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme