Sulm në Toronto, vritet reperi i njohur

1 Korrik, 2018 - 11:49 am

Smoke Dawg thuhet se u vra nga të shtënat në “Queen West”.

Drake, Mustafa The Poet dhe Puffy L’z kanë shkruar telegrame ngushëllimi në rrjete sociale pas raportimit për vrasjen e reperit nga të shtënat në Toronto, shkruan lajmi.net.

Sipas “Now Magazine”, të shtënat kanë ndodhur në “Queen West” dhe “Peter Street”, në orët e para të ditës së sotme.

CP24 raporton se dëshmitarët dëgjuan të shtëna të shumta të armëve pranë klubit “Cube”, para orës 20:00 të shtunën.

Dy viktima meshkuj dhe një femër, ishin dërguar në spital, por një viktimë mashkull nuk iu mbijetoi plagëve, tha policia.

Megjithëse policia nuk ka identifikuar të vdekurin, artisti dhe shoku i Smoke Dawg, Mustafa The Poet, ka konfirmuar në rrjete sociale dhe 21 vjeçari kishte ndërruar jetë.

Këtë javë, Smoke Dawg kishte publikuar këngën “Fountain Freestyle”. /Lajmi.net/

Të fundit

Të ngjajshme