Taylor Swift lanson albumin e ri

24 Gusht, 2017 - 12:00 pm

Këngëtarja e famshme Taylor Swift përmes një postimit në profilin e saj në Instagram, ka paralajmëruar se sonte do të lansojë albumin e saj të ri të quajtur “Reputation”.

Javën e kaluar, Taylor Swift fshiu gjithçka nga llogaritë e saj në mediat sociale, duke nxitur spekulimet se po përgatitej publikimi i një albumi të ri.

Loja vazhdoi edhe në fillim të kësaj jave, ku këngëtarja publikoi tre video të një gjarpri, derisa lajmi i shumëpritur u publikua, transmeton TCH.

Taylor Swift do të publikojë singëllin e parë të albumit të saj më të ri “Reputation”, pikërisht të enjten në mbrëmje.

Me albumin e fundit, “1989”, Swift fitoi çmimin ‘Grammy’ në 2015-ën dhe arriti të shesë mbi 6 milionë kopje.

Taylor Swift është 27 vjeçe dhe nga viti 2006 e deri në 2014-ën, ka publikuar pesë albume, një në çdo dy vite, ndërsa i gjashti është vonuar tre vite nga paraardhësi. / KultPlus.com

Të ngjajshme