займ на карту онлайн потребительский кредит

Taylor Swift thyen rekordin e Whitney Houston në “Billboard 200”

10 Nëntor, 2020 - 8:40 pm

Taylor Swift ka vënë tashmë një rekord të ri, albumi i saj i fundit “Folklore” kryeson klasifikimin e “Billboard 200” për të shtatën javë rradhazi, ndërkohë që, në nivel karriere, ajo ka arritur të jetë për 47 javë numri një.

Ylli i popit ka thyer kështu rekordin e mëparshëm që mbahej nga një tjetër kërgëtare e famshme, Whitney Houston, që qëndron me 46 javë.

Houston qëndroi në vendin e parë me “Whitney Houston”, albumi debutues në vitin 1986 dhe pastaj me “Whitney”, “The Bodyguard”, gjithashtu kolonë zanore e filmit me të njëjtin titull dhe me “I Look to you”.

Vendin e tretë në këtë klasifikim e zë Adele.

Klasifikimet “Billboard 200” gjykojnë albumet më të njohura, duke u bazuar në shitjet e tyre në SHBA./atsh/KultPlus.com

Të ngjajshme