‘Të du unë si nana fmin’, të adhuroj o Prishtinë’ (VIDEO)

7 Shkurt, 2020 - 7:28 pm

Nexhmije Pagarusha do të mbetet e paharrueshme në historinë e muzikës shqiptare, shkruan KultPlus.

Sonte, për të përkujtuar zërin magjepsës të ikonës sonë, KultPlus ju sjell këngën kur Nexhmija i këndonte Prishtinës.

Bashkangjitur gjeni videon dhe tekstin e këngës.

Tash kur natyra ka lulëzu
Qyteti im asht zbukuru
Jeta e amël me plot dëfrim
Te ti po ngjallet Prishtinë.

Të du të du qyteti im
Të du unë si nana fmin’
Të du të du qyteti im
Të adhuroj o Prishtinë.

Qyteti im je plot gjallni
Me vasha t’bukra djem te ri
Gjithçka te ti është plot hijeshi
Se ti po rrit nji brez t’ri. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme