Të mërkurën në TKK mbledhje komemorative për Ismet Bogujevcin

18 Maj, 2021 - 6:28 pm

Këtë të mërkurë në Teatrin Kombëtar të Kosovës do të mbahet mbledhje komemorative për doajenin e këngës shqipe, tashmë të ndjerin Ismet Bogujevci, shkruan KultPlus.

Kjo është bërë e ditur nga Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport nëpërmjet një komunikate për media.

“Në mbledhjen komemorative, do të kemi rastin të nderojmë figurën e tij si profesionist, kontribues dhe personalitet të lartë me vlera të mëdha për trashëgiminë tonë kulturore”, thuhet në njoftim.

Mbledhja do të mbahet me fillim në ora 13:00, kurse pjesëmarrja do të bëhet vetëm me ftesa./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme