Tetë këngët që deri sot e kanë të garantuar pjesëmarrjen në Eurovizion 2019

13 Shkurt, 2019 - 8:38 pm

Deri sot, tetë këngë janë përzgjedhur nga shtetet përkatëse për përfaqësim në Eurovizion.

Faqja zyrtare e Festivalit Evropian të Këngës – EUROVIZION, ka lansuar një video ku janë publikuar të gjitha këngët, të cilat deri sot janë të vetmet që e kanë të garantuar Eurovizionin.

Deri në muajin maj kur edhe mbahet Eurovizioni në Izrael, edhe rreth 35 shtete në Evropë do të zgjedhin këngët e tyre përfaqësuese.0

Shtetet që tanimë kanë përfaqësuesit e tyre janë Shqipëria, Franca, Italia, Australia, Republika Çeke, Mali i Zi, Spanja dhe Britania. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme