Thaçi dekoron Naim Gjoshin dhe Xhevdet Gashin me çmimin “Mjeshtër i Merituar”

1 Prill, 2019 - 3:17 pm

Janë dekoruar me çmimin “Mjeshtër i Merituar” kompozitorët e mirënjohur të këngës shqipe: Naim Gjoshi dhe Xhevdet Gashi. Kjo dekoratë është dhënë nga  presidenti i Kosovës, Hashim Thaҫi, shkruan KultPlus.

Këtë e ka bërë të ditur Thaҫi përmes një postimi në facebook, ku ka shkruar se ky dekorim ka ardhur si rezultat i kontributit të tyre në kultivimin e këngës shqipe./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme