займ на карту онлайн потребительский кредит

‘Ti nuk je’ Erzana Berisha

16 Korrik, 2019 - 4:11 pm

Një këngëtare e njohur e viteve 90-të e cila e pauzoi muzikën, por duke lënë shumë gjurmë.

Pjesë e shumë festivaleve shqiptare në Maqedoni dhe në vende të tjera, Erzana Berisha me jo shumë këngë në repertorin e saj edhe sot dëgjohet me ëndje e vëmendje.

Vajza e artistit Agron Berisha, Erzana dikur ishte emblemë e një stili të ri muzikor.

Plot këngë të Erzanës kanë mbetur si hite në muzikën shqipe, por sot po e kujtojmë “Ti nuk je ai”.

Erzana sot jeton jashtë trojeve shqipfolëse por na ka lënë këngët e saj dhe kujtimin e një vajze e cila po të vazhdonte angazhimin në muzikë, do të arrinte shumë. / KultPlus.com

Të ngjajshme