Tina Turner: Gjithmonë e kam dashur Mick Jagger, më pëlqente të bëja turne me Rolling Stones

11 Prill, 2023 - 12:49 pm

Tina Turner, lindur në Tenese, 83 vjeç, filloi të performonte me grupin Kings of Rhythm të Ike Turner si adoleshente, shkruan The Guardian.

Ajo kishte dy fëmijë, një me Ike me të cilin u martua në vitin 1962. Si dyshe, hitet e Ike dhe Tina përfshinin Proud Mary dhe Nutbush City Limits.

Në vitin 1984, Turner publikoi albumin e tij solo ”Private Dancer” ku kënga e saj ”What’s Love Got to Do With It” kryesoi listat dhe fitoi tre çmime Grammy.

Në vitin 2018, ajo mori një çmim Grammy Lifetime Achievement. Turner jeton në Zvicër me bashkëshortin e saj të dytë, Erwin Bach.

Cila është frika juaj më e madhe?

Unë kurrë nuk dua të kthehem prapa. Kam luftuar kaq shumë në jetën time, duhet të vazhdoj përpara.

Cili është kujtimi juaj më i hershëm?

Duke luajtur në pemën time të preferuar. Unë isha një djalë dhe gjithmonë grisja rrobat e mia, duke ngatërruar flokët.
Cila është tipari që të vjen keq për veten tënde?

Nuk ndjej keqardhje për asgjë për veten time, por jam një perfeksionist.

Cili është tipari që ju dënoni më shumë tek të tjerët?

Shumë herë kam pasur njerëz që përpiqen të marrin vendime për mua. Duke supozuar se ju nevojitej ishte një gabim i madh!

Përshkruani veten me tre fjalë
E sinqertë, e ashpër, qesharake.

Cila do të ishte superfuqia juaj?
Ndoshta të gjitha ato koncerte solo që kam bërë me taka 6 inç!

Çfarë ju bën të pakënaqur?

Kam humbur njerëzit e dashur shumë shpejt.

Çfarë nuk ju pëlqen më shumë në pamjen tuaj?

Asgjë. Femrat detyrohen të shikojnë shumë nga afër dhe të jenë kritike për pamjen e tyre. Burrat jo.

Kush do të luante ty në filmin e jetës tënde?

Angela Bassett tashmë e ka bërë këtë. Plus kam një ekip të “Tinas tim” që më luajnë në muzikalin tonë.

Cili është zakoni juaj më i pakëndshëm?

Shikimi i filmave horror njëri pas tjetrit.

Çfarë ju frikëson kur plakeni?

Asgjë. Kjo është aventura e plotë e jetës dhe unë e përqafoj dhe e pranoj çdo ditë me atë që ajo sjell.

Me cilin personazh të famshëm jeni të dashuruar?

Gjithmonë e kam dashur Mick Jagger. Më pëlqente kur bënim turne me Rolling Stones.

Do të zgjidhnit famën apo anonimitetin?

Doja famën dhe ia arrita. Tani, më pëlqen anonimiteti kur jam në pension.

Si ndihet dashuria?

Si një tharëse që shpërthen në stomak, përfundon aktorja me famë botërore. / atsh / KultPlus.com

Të ngjajshme