Pesë video nga arkiva e RTP-së, tinguj që nuk harrohen kurrë

6 Korrik, 2019 - 1:30 pm

Nga arkivi i TVP kemi zgjedhur këngën “Lambada” interpretuar nga dyshja simpatike Leze dhe Xhevdet Qena, si dhe video të tjera të viteve të 80-a, shkruan KultPlus.

Në këto video mund ta dëgjoni melodinë e bukur të muzikës popullore dhe t’i shijoni tekstet e këndëshme dhe pak qesharak të këngës që përshkruan marrëdhënien mes një burri e një gruaje.

Këto këngë u përkasin viteve 70-a, 80-a dhe 90-a

Këngët gjithashtu kanë qenë pjesë e programit festiv që është transmetuar në ish-televizionin TVP./KultPlus.com       

Të fundit

Të ngjajshme