Tony Drum Studio shënon 10 vite, organizon koncertin me emra të njohur të skenës vendore e të huaj

23 Shtator, 2023 - 11:00 am

Mbi 50 bateristë do të performojnë së bashku për të shënuar 10 vite të plota të Tony Drum Studio. Koncerti vjen nën emërtimin “10 Years On The Beat”, me ç’rast prezantohen 100 artistë vendorë, me mysafirë nga Evropa, shkruan KultPlus.

Mysafire speciale për koncertin festiv, është artistja nga Italia, Elissa Piloti. Piloti është bateriste si dhe profesoreshë e baterive, e konsideruar si më e suksesshmja në Itali. Gjatë karrierës së saj gati 30 vjeçare, ka performuar me emra të njohur, si me kitaristin e Michael Jackson – Jennifer Batten, si dhe Ryan O’Donnell.

Në mesin e këngëtarëve që do performojnë janë edhe Teuta Kurti, Hekuran Krasniqi, Troja Bicurri, Sokol Latifi, Arbër Krasniqi, Dafina Bytyqi, Shpend Lleshi, Fitore Gjonbalaj, Besiana Behluli. 

Koncerti mbahet më 25 Shtator, duke filluar nga ora 20:00 në sallën AMC Hall, në Prishtinë. / KultPlus.com

Të ngjajshme