Tri këngëtare shqiptare për herë të parë në top 10-shen e këngëve më të dëgjuara të vitit

2 Dhjetor, 2022 - 2:01 pm

 Billboard ka publikuar së fundi listën e këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2022 në kategorinë e muzikës ritmike dhe elektro.

Për herë të parë në këtë renditje janë të përfshira këngët e këngëtareve shqiptare të njohura nëpër botë, Dua Lipa, Ava Max dhe Bebe Rexha, transmeton KultPlus.

Në vendin e parë në renditjen  e Billboard është ‘Cold heart’ nga Dua Lipa dhe Elton John, ‘The motto’ nga Tiësto dhe Ava Max në vendin e pestë dhe në vendin e shtatë është kënga ‘I’m good’ nga Bebe Rexha dhe David Gueta.

Ju kujtojmë që Billboard është një revistë amerikane muzikore dhe argëtuese e botuar çdo javë nga Penske Media Corporation. Revista ofron tabela muzikore, lajme, video, opinione, komente, ngjarje dhe stile që lidhen me industrinë e muzikës./ KultPlus.com

Të ngjajshme