займ на карту онлайн потребительский кредит

Tri këngëtaret shqiptare me famë botërore në mesin e artistëve që përkrahën ‘March For Our Lives’ (FOTO)

25 Mars, 2018 - 9:20 am

Dje qindra protestues kanë qenë pjesë e organizimit “March For Our Lives” në Washington D.C., protesta e dytë më e madhe gjatë këtij muaji kundër dhunës me armë. Në mesin e protestues pati edhe shumë artistë duke përfshirë edhe dy këngëtaret shqiptare Rita Ora dhe Bebe Rexha, shkruan KultPlus.

Bebe Rexha iu është bashkangjitur protestuesve të cilët kanë marshuar në rrugë në Washington D.C. Në anën tjetër Rita Ora ka shfaqur përkrahjen e saj duke performuar para protestuesve në Los Angeles. Pjesë e kësaj ka qenë edhe Dua Lipa, e cila përkundër që nuk ishte në marshin “March For Our Lives” përmes një postimi në Instagram ka mbështetur këtë iniciativë të nxënësve.

Ajo ka bërë thirrje që të mbrohen fëmijët dhe të ndalohet dhuna.

“E trishtuar që jam në anën tjetër të botës kur kjo është duke ndodhur, por shumë e lumtur që shoh kaq shumë njerëz që janë mbledhur dhe qëndrojnë për atë çka besojnë. Duhet t’i vjen fundi dhunës me armë dhe kolektivisht duhet të sigurohemi për këtë. Le të mbrojmë fëmijët, të mbrojmë të ardhmen tonë”, ka Lipa, që momentalisht është në Australi.

Këtij organizimi i janë bashkangjitur edhe artistë të tjerë si :Paul McCartney, Jennifer Hudson, Common, Lin-Manuel Miranda, Miley Cyrus, Vic Mensa, Ben Platt, Ariana Grande, Andre Day, Demi Lovato e të tjerë.

The March For Our Lives është organizuar nga lëvizja “Never Again” e cila është krijuar nga një grup i studentëve (të cilët i kanë mbijetuar sulmit të 14-të shkurtit në shkollën e mesme në Parkland të Floridës) dhe nga organizata për kontroll të armëve e cila udhëhiqet nga ish-kryetari i bashkësisë së New York-ut, Michael Bloomberg./ KultPlus.com

Të ngjajshme