Tringa Rexhepi sjell versionin e saj për këngën “Moj e bukur Arbëri”

28 Nëntor, 2020 - 11:31 am

Teksa zëra të mrekullueshëm përgjatë historisë i kanë dhënë jetë këngës “Moj e bukur Arbëri”, kësaj nisme iu bashkua edhe këngëtarja Tringa Rexhepi, shkruan KultPlus.

Zëri i saj i butë që në fillim të kësaj kënge cover të bën për vete dhe i fal emocion interpretimit të këngës së njohur.

“Moj e bukur Arbëri” vie nga Rexhepi pikërisht në Ditën e Flamurit, 28 Nëntorit, si një shprehje artistike në formë urate ndaj kombit. Pranë Rexhepit për këtë interpretim ka qenë në piano dhe orkestrim bashkëshorti i saj, kompozitori kanadez Scott Christian.

Për KultPlus, Rexhepi është shprehur se ndjehet krenare që ka rastin nëpërmjet performancave të saj ta prezantojë kulturën shqiptare në Kanadë, atje ku jeton dhe vepron.

“Moj e bukur Arbëri” do të mbetet përherë një këngë e paharruar e popullit tonë. / KultPlus.com

Të ngjajshme