займ на карту онлайн потребительский кредит

U ndanë shpërblimet “Latin Grammy Awards”

23 Nëntor, 2020 - 2:06 pm

Emrat më të mëdhenj të muzikës latine u bënë bashkë kryesisht në formë virtuale, për ta shënuar edicionin e 21-të të ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Latin Grammy Awards”.

Për shkak të pandemisë së koronavirusit kjo ngjarje u organizua në formë më ndryshe, derisa shou mbante titullin “Music Makes Us Human”, transmeton Koha.

E transmetuar drejtpërdrejt nga Miami, ndër yjet të cilët e hijeshuan skenën virtuale të ceremonisë ishin, Mark Anthony, Pitbull, Ricky Martin dhe të tjerë.

Ndër fituesit kryesor të mbrëmjes ishin: Alejandro Sanz i cili për të dytin vit radhazi u nderua me çmimin “Incizimi më i mirë i vitit”, për hitin e tij “Contigo”, J Balvin, e fitoi çmimin “Albumi më i mirë urban” për incizimin e tij “Colores”, Natalia Lafourcade u shpërblye me çmimin “Albumi më i mirë i vitit” për “Un canto por Mexico”, Rosalia e nderua me çmimin “Kënga më e mirë urbane”, Bad Bunny e fitoi shpërblimin “Performanca më e mirë reggaeton” për hitin e tij “Yo Perreo Solo”, dhe Mike Bahia e fitoi shpërblimin “Artisti më i mirë i ri”.

Këngëtarët Victor Manuelle, Carlos Rivera, Ana Brenda Contreras dhe aktorja Yalitza Aparicio, ishin prezantuesit e ceremonisë sivjet. Derisa, këngëtarja spanjolle Natalia Jimenez gjatë mbrëmjes e nderoi legjendën e muzikës spanjolle, Julio Iglesias. / KultPlus.com

Të ngjajshme