Unum Festival publikon pjesën e parë të emrave performues për vitin 2022

1 Dhjetor, 2021 - 2:09 pm

Edicionit të tretë i shtohen dy ditë më shumë dhe përformuesit janë emra të njohur si Praslea, Raresh, Rhadoo, Ricardo Villalobos, Shonky, Dyed Soundorom.

85 artistë. Tre faza. 24 orë muzikë pa ndalë. Mirë se vini në Unum Festival, një manifestim kulturor në një cep të fshehtë dhe të pashfrytëzuar të Evropës, i vendosur midis pyjeve me pisha, plazheve të mbuluara nga dielli dhe sfondeve malore. Vitin e kaluar ishte ngjarja e parë e duhur underground që u zhvillua pas Covid-it dhe sot njofton se edicioni i shumëpritur i vitit 2022 zgjat pothuajse dy ditë më shumë se edicionet e mëparshme nga e mërkura 1 qershor deri të hënën 6 qershor. Performuesit e Fazës së Parë janë Priku, Praslea, Raresh, Rhadoo, Ricardo Villalobos, Shonky, Sonya Moonear, Traumer, tINI, Cristi Cons, Dyed Soundorom, Fumiya Tanaka, Anthea, John Dimas, Vera, Seth Troëler dhe më shumë. Drejtohuni te unumfestival.com për detaje të plota dhe informacione për biletat.

Me edicionet e para, UNUM fitoi menjëherë zemrat e adhuruesëve të muzikës elektronike dhe edicioni i dytë vitin e kaluar rifilloi zyrtarisht skenën e festivaleve evropiane si ngjarja e parë që ndodhi në mënyrë të sigurt pas pandemisë Covid. Është një festival që është një festë për të gjitha shqisat – bukurinë natyrore të perëndimit, nëehtësinë e diellit, shpirtin që pasuron kulturën lokale që e bën të gjithë ngjarjen një eksperiencë shumëngjyrëshe udhëtimi si dhe një festë muzikore të menduarit përpara. Pjesëmarrësit vijnë nga e gjithë Evropa. Vitin e kaluar, veçanërisht, atmosfera ishte joreale duke pasur parasysh që kishte shumë kohë që njerëzit nuk kishin kërcyer së bashku me shumë performanca ikonike të DJ-ve dhe momente magjike që mbeten gjatë në kujtesë.

Në vitin 2022, festivali zgjatet me gati dy ditë për të bërë një udhëtim edhe më të paharrueshëm në Shqipërinë e bukur. Është një cep i qetë i Evropës, në bregdetin idilik shqiptar me sfonde malore, plazhe të gjata me rërë floriri dhe peizazhe të pluhurosura që janë një milion milje larg realitetit të përditshëm. Festivali premton muzikë pa ndal♪ natën dhe ditën, plus një sërë sportesh ujore të mrekullueshme, ushqime të shijëshme dhe pije lokale dhe shumë gjire dhe zona të izoluara pyjore për t’u eksploruar.

Skena më e famshme është Unum’s Pine Stage, e cili është bërë një nga mjediset më ikonike të muzikës underground. Është një parajsë e izoluar e rrethuar nga një natyrë mahnitëse dhe aroma e ëmbël e pishave, të gjitha me DJ-të më të mirë në botë. Përveç kësaj, ka muzikë në skenën kryesore dhe një mori festash në plazh që përfitojnë nga perëndimet dhe agimet mahnitëse të diellit me DJ që ofrojnë kujtime të veçanta muzikore.

Organizatori i UNUM-it, Kushtrim Sahiti, thotë: “Përvoja se si u zhvillua Unum 2021, në kontekstin e një pandemie globale, do të thotë që mijëra njerëz ndanë një pjesë të vogël të magjisë unike që do të mbetet pjesë e historisë së festivalit përgjithmonë. Këtë vit për Unum 2022, ne do të ndërtojmë në mënyrë aktive mbi të njëjtën frymë dhe etikën tonë që nga dita e parë e “BECOME ON”. Mbi këtë bazë, ne kemi shtuar një ditë tjetër në fillim dhe festivali do të zgjasë edhe të hënën. , sepse njerëzit thjesht nuk donin të ndalonin së kërcyeri! Ne gjithashtu do të shijojmë Beach Stage me disa tinguj të rinj këtë vit dhe do të shtojmë disa fytyra të reja, të freskëta në Pine Stage.

Kjo është vetëm pjesa e parë me shumë emra të tjerë që do të shpalosen në fazën e dytë, kështu që ruajeni datën dhe sigurohuni që të jeni pjesë e festivalit të ri më emocionues në Evropë verën e ardhshme.

SOCIALE

www.unumfestival.com/

www.instagram.com/unumfestival/?hl=en

www.facebook.com/unumfestival/

www.twitter.com/unumfestival

LINE UP (A-Z)

Alan Hidini

Alex Kostic

Altin Boshnjaku

Anthea

Cesar Merveille

Cezar

Cristi Cons

Digby

DJ Reas

Dona K

Dyed Soundorom

Franco Cinello

Fumiya Tanaka

Garance

Jay Fase

John Dimas

Jonny N Travis

Laolu

leke

Liburn

Minimim

Molly

Praslea

Priku

Puma Space

Raresh

Rhadoo

Ricardo Villalobos

Rrron

Say Ferrer

Secret 47

Seth Troxler

Shimza

Shonky

Sonya Moonear

tINI

Traumer

Traumer

Uran B

Vera

Xhorxho

Të fundit

Të ngjajshme