Vazhdon lufta për autorësinë e këngës “Mora fjalë”, Qazim Beka e argumenton përmes videos (VIDEO)

4 Mars, 2023 - 1:58 pm

Kënga “Mora fjalë” njihet si kënga e Shkurte Fejzës, edhe pse, në cdo përvjetor të Epopesë së UCK-së, rikthehet debati mbi autorësinë e kësaj kënge, shkruan KultPlus.

Qazim Beka edhe këtë vit bën thirrje për audiencën që të kuptojnë njëherë e mirë se kjo këngë është e tij, duke shpërndarë një video të kësaj kënge e cila ishte interpretuar nga ai, më 5 mars të vitit 2001.

KultPlus ju sjell pa asnjë ndërhyrje reagimin dhe videon e shpërndarë nga Qazim Beka.

Edhe pse kjo video ishte ma disa pengesa une dua ta postoj me te vetmin qellim qe te ja u kujtoj audiences se gjer se kjo kenge eshte kenduar dhe eshte promovuar per her te par kuptohet nga une poe ceki kete qe leta kuptojn se kenga mora fjalê eshte e imja dhe jo e shkurtes qysh mendojn disa, pra me 5 mars 2001 ne pervjetorin e lavdishen te epopes dhe sakrifices se jasharajve ne krye me komandantin legjendar Adem Jasharin!../ KultPlus.com

Të ngjajshme