‘Vetëm mos më thuaj, keq u pafshim’

31 Janar, 2020 - 8:00 pm

Një tekst i veçantë është ai i këngës ‘Keq u pafshim’ nga Nora Istrefi.

Sado që Norën nuk e kemi parë e dëgjuar shpesh duke kënduar balada, kënga dallohet për mishërimin e një lidhjeje të dështuar.

Nora këngën e ka kënduar në Top Fest në vitin 2009, dhe që nga ajo kohë kënga dëgjohet me ëndje.

Tekstin e këngës e ka shkruar Aida Baraku ndërsa Nora e ka sjellur në një mënyrë si di vetëm ajo, duke treguar se është këngëtare që provon edhe balada, stil më pak i provuar nga ajo. / KultPlus.com

Ka shume dite e jave
qe nuk duhemi
s’bisedojme, as grindemi
ne mes nesh gremina e vetmise
kush po na i leviz udherrefyesit
e nuk korrim çfare kemi mbjellur
ne kete rrugen tone te dashurise

Ref.
Cka po ndodh me neeeee…eeee
dy dashnor ku mbeten
qka po ndodh me neeeeee….
pa beteje te fundit u pershendetem …
7 liqenj le t’radhiten
7 kodra para nesh le t’ngriten
kur te nisemi ne rruge pa kthim
lulet rruges na u thafshin
7 shira ne dite rafshin
vetem mos me thuaj keq u pafshim…
ooooo oouu…
keq u pafshim
ooooo oooouuuuuuuuu..houu….

ku eshte loti im
ku mjerimi im
ti po ik e une nuk qaj
asnje fjale e rende nuk dua te dal
puthme dhe njehere sa per lamtumire
puthme sa per sy e faqe
jeta eshte e vetmja gjykatese

Ref.
Cka po ndodh me neeee…eeee
dy dashnor ku mbeten
qka po ndodh me neeee….
pa beteje te fundit u pershendetem …
7 liqenj le t’radhiten
7 kodra para nesh le t’ngriten
kur te nisemi ne rruge pa kthim
lulet rruges na u thafshin
7 shira ne dite rafshin
vetem mos me thuaj keq u pafshim
keq u pafshim

eeeeeeeeeee..eeeeee…eeeeeeee
pa beteje te fundit u pershendetem
dashnoret ku mbeten
per jete u pershendeten
qka ndodh me neeeeee………
7 liqenj le t’radhiten
7 kodra para nesh le t’ngriten
kur te nisemi ne rruge pa kthim
lulet rruges na u thafshin
7 shira ne dite na rafshin
vetem mos më thuaj keq u pafshim
keq u pafshimm!!!

Të ngjajshme