‘Vetëm një fjalë dhe ndalet loti, vetëm një fjalë dhe jeta rifillon’ (VIDEO)

24 Tetor, 2018 - 7:00 pm

Ka shumë këngë prej Elsa Lilës, por sonte do ta kujtojmë një në veçanti.

Këngëtarja shqiptare që veçohet për vokalin e saj dhe dhembshurinë e zërit, mes shumë këngëve tjera na ka dhuruar edhe hitin “Vetëm një fjalë”

Me këngën “Vetëm një fjalë” ajo e fitoi festivalin Kënga Magjike në vitin 1999, vite këto kur ajo ishte shumë aktive në gati të gjitha festivalet muzikore në Shqipëri.

Elsa ka lindur në Tiranë në vitin 1981 ndërsa këngët tjera nga ajo nuk mbesin pas “Vetëm një fjalë”. / KultPlus.com

Vetëm një fjalë dhe ndalet loti
vetëm një fjalë dhe jeta rifillon
doja të dija pse
një buzëqeshje nuk m’a falni dot

Të fundit

Të ngjajshme