“Veten harrova mas teje, ti veç pak t’kishe bo mas meje” (VIDEO)

8 Korrik, 2020 - 11:30 pm

Këngëtarja shqiptare, Fifi, është një nga emrat më të lakuar kohëve të fundit në tregun medial, shkruan KultPlus

Fifi ka realizuar një varg këngësh, të cilat kanë marrë një vëmendje të veçantë të publikut.

“Marova” është kënga e zhanrit baladë që ka marrë shumë komente pozitive. Melodinë dhe tekstin e ka punuar vet këngëtarja, teksa orkestrimin e ka bërë Kledi Bahiti.

Me këtë këngë Fifi ka konkuruar në festivalin “Kënga Magjike” 2019. Këtu KultPlus ju sjell tekstin dhe videon e kësaj kënge:

“Ne kopshtin e lotve po djegem si e mjer
Po pres ti mem kap prej ersire mem nxjer
Rrug me gjilpana mi shtru si perher
Qe ti kurr mos mem prek
Aaaaaaaaai
Qe ti kurr mos mem prek

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Prekma shpirtin nese do ti theje

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Ti veq pak tkishe bo mas meje

Zemra e lodhur pa gjak po shlon vner
Pres te me thuash te dua njeher
Nga ti te lendohem se prisja najher
Kush dhimbjen mu ma njeh
Aaaaaaaaaai
Kush dhimbjen mu ma njeh

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Prekma shpirtin nese do ti theje

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Ti veq pak tkishe bo mas meje

Ske faj ti jooo
Qe per ty detit nkom un i kisha shku
Ke faj ti pooo
Nuk ka shkronj nuk ka fjal qe ti i ke besu

E prap marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Prekma shpirtin nese do ti theje

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Ti veq pak tkishe bo mas meje
Tkishe bo mas meje”.

Të ngjajshme