Petrit Çeku dhe Marc Bouchkov hapin edicionin e 17-të të Remusica

15 Maj, 2018 - 2:00 pm

Festivali Remusica ka filluar që të bëjë të ditur disa nga befasitë që do të përmbajë ky edicion duke zbuluar edhe dy artistët e njohur që do të bëjnë hapjen e këtij edicioni, shkruan KultPlus.

Më 27 maj, të dielën, hapjen e edicionit të 17-të të këtij festivali do e bëjnë Petrit Çeku, kitaristi i mirënjohur shqiptar i njohur si “gjeniu i kitarës” dhe Marc Bouchkov, violinist belg i njohur për koncertet e tija si solist me Orkestrën Nacionale të Belgjikës, Brukselit, Moskës e të tjera.

Gjatë kësaj natë do të luhen vepra të kompozitorëve si Niccolò Paganini, Béla Bartók, Rafet Rudi, Jules Messenet dhe Astor Piazzolla.

Koncerti hapës do të mbahet në Amfiteatrin e Ri të Bibliotekës Universitare, në ora 20:00./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme