Vjollca Robelli Mripa rikthehet në skenë me “AJO”

8 Qershor, 2019 - 8:00 pm

Vjollca Robelli Mripa e cila njihet për hitin e saj më të hershëm “Ajo”, tashmë ka vendosë që atë këngë ta ketë edhe si shenjë identifikuese të karrierës artistike, shkruan KultPlus.

Ajo nëpërmjet faqes zyrtare ka njoftuar se do të sjellë albumin e saj, kurse gjatë këtij muaji do të lansojë këngën “Besa”.

Më poshtë sjellim njoftimin e saj të plotë.

Të dashtun miq,

Jam shumë e lumtur ta ndaj me t’gjithë lajmin që po kthehem në skenë si AJO, pas dy vitesh pune në albumin tim.

Duke jetu larg vendlindjes për së paku 15 vjet, kam arrit me e çmu ma shumë prejardhjen time dhe kjo më ka ndihmu e inspiru që të krijoj muzikë bazu në kulturën dhe traditën tonë.

Meqenëse jam ba nanë e 4 fëmijëve, dua që trashëgiminë time fillimisht me ua përcjellë atyre e pastaj edhe botës, e ku ka mënyrë më të mirë se përmes muzikës …

Më vonë gjatë këtij muaji, 20 vjet pas luftës, do të sjell për juve, kangën time BESA.

Ma shumë lajme për kangën por edhe muzikën time në përgjithësi, do të ketë së shpejti.

Dashni,

AJO./KultPlus.com

Të ngjajshme