Vogue: A është kjo Dua Lipa, apo ndonjë mbretëreshë franceze?

2 Gusht, 2021 - 11:18 am

Revista amerikane Vogue ka komentuar paraqitjen e këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipës.

Vogue ka komentuar veshjen e këngëtares në klipin e saj të fundit “Demeanor” me reperin e ndjerë Pop Smoke.

“Lipa edhe një herë shikoi në të kaluarën për frymëzim stili – megjithëse këtë herë pak më shumë se zakonisht. Duke punuar me stilistin e saj prej shumë kohësh, Lorenzo Posocco, veshja e Lipës i bëri homazh askujt tjetër përveç Marie Antoinette. E veshur në një fustan me mëngë të endura nga ari dhe dantella me harqe dhe detaje të ngjashme me panelet mbi skaj”, thuhet në shkrimin e Vogue.

Tutje revista shton se harku në flokët e Duas, vathët me shkëlqim dhe një gjerdan varëse smeraldi nuk duken të papërshtatshme për asnjë veshje mbretërore në ditët e sotme”./KultPlus.com

Të ngjajshme