Zambaku i bardhë

14 Gusht, 2018 - 10:00 pm

Interpretojnë: Nexhmije Pagarusha , Liliana Çavolli , Jordan Nikoliqi dhe Qazim Dushku. Përcjellë nga Kori dhe Orkestra Simfonike e RTP-së.

Zambaku i bardhë çel e lulon
Lulen e ka si qelibar.

Ama nji herë t’i marri erë
Mirë se erdhe moj pranverë

Era lule asht kah vjen
Edhe m’a fort fasligen.
Vishu mirë e bajmë dyzen
Hajde t’shkojmë në Prizeren.
Zambaku i bardhë çel e lulon
Lulen e ka si qelibar. /KultPlus.com

Të ngjajshme