“Zambaku i Prizrenit”, përmes zërit të këngëtares Liliana Çavolli (VIDEO)

9 Maj, 2018 - 4:30 pm

Sot mbushen plotë 3 vite që kur u shua këngëtarja e mirënjohur Liliana Çavolli, shkruan KultPlus.
Ajo ishte në skenë për më shumë se 5 dekada, me këngën e saj të lehtë qytetare.

Lili, siç e njihnin miqtë kishte punuar edhe në redaksinë e muzikës në Radio Prishtinë, ndërsa pa luftës ajo ka qenë autore dhe moderatore e emisionin “Evergreen” në Radio Kosova.

KultPlus sot e përkujton me interpretimin e mahnitshëm të këngës së njohur “Zambaku i Prizrenit”. Përmes kësaj kënge të njohur, e kujtojmë zërin e saj të rrallë që përjetësoi shumë këngë në muzikën shqiptare./ KultPlus.com

Të ngjajshme