‘Zani Band’ sjellë coverin e këngës së njohur të Agron Berishës (Video)

7 Tetor, 2020 - 4:30 pm

Grupi ‘Zani Band’ ka sjellur ripërpunimin e hitit të njohur ‘Ëndërr’ të Agron Berishës, i cili është publikuar sot, shkruan KultPlus.

Kënga ‘Ëndërr’ vazhdon të mbetet edhe sot një ndër hitet e pavdekshme dhe shumë e dashur për publikun shqiptar.

KultPlus ju sjellë më poshtë tekstin e plotë të këngës:

Sonte në natë të errët të kujtoj

i trazoj ëndrrat te këtij qyteti

te qytetit ku jam

a m’beson

unë i thërras në argëtim

Ëndërr, o Ëndërr

dëshirën ti qoja asaj

dhe thuaj më të dashurës

se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Sonte në natë të errët të kujtoj

i trazoj unë ëndrrat të këtij qyteti

te qytetit ku jam a m’beson

unë i thërras në argëtim

Ndonëse Jam ndjerë i vetmuar

në atdhe kam deshirë për të takuar

a m’beson a m’beson

Unë të thërras në argëtim

Ref. 2

Ëndërr, o Ëndërr

dëshirën ti qoja asaj

dhe thuaj më të dashurës

se unë një ditë do të kthehem në atdhe

E Dashur këtu jam i vetmuar në qytet te huaj larg prej teje

larg prej deëshires por zemrat bashkohen pres me mall që të kthehem ne atdhe

Ref. 2

Ënderr, o Ënderr

dëshirËn ti qoja asaj

dhe thuaj më të dashurës

se unë një ditë do të kthehem në atdhe./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme