Zanzi Band sonte performojnë në Rockuzinë

7 Tetor, 2017 - 3:24 pm

Sonte në Rockuzinë do të performojë bendi i njohur nga Prishtina Zanzi Band, shkruan KultPlus.

Zanzi Band u formua në vitin 2000, dhe njihet si një nga bendet me më së shumti performanca nëpër kafenetë e Kosovës. Lidhja e ngushtë dhe afërsia që ky bend ka krijuar me publikun arriti deri në një pikë ku vet publiku e emëroi bendin me këtë emër.

Anëtarët e bendit janë: Emir Plava që njëkohësisht është edhe bass gitarist edhe vokalist, Leonard Canhasi gitarist dhe Teoman Ukqa baterist. Që të tre kanë një përvojë të gjatë në skenën e rock muzikës në Kosovë dhe deri më tani kanë realizuar shumë këngë dhe albume me grupe të ndryshme.

Zanzi Band ju mirëpret sonte për ti kënduar hitet e tyre sëbashku. Performanca e tyre fillon nga ora 21:00 në Rockuzinë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme