Zbulohen emrat e artistëve pjesëmarrës në ‘Kënga Magjike 2021’

8 Mars, 2021 - 11:59 am

Është zbuluar lista e këngëtarëve pjesëmarrës të edicionit të 22-të të festivalit “Kënga Magjike”.

Prezantimi i artistëve dhe këngëve konkurruese do të nisë më datën 21 mars 2021 në programin “E Diela Shqiptare”.

Krahas edicioneve të tjera, këtë radhë ky kompeticion muzikor do të mbahet në pranverë.

Më poshtë ua sjellim listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”:

1. Alban Ramosaj

2. Ardit Stafa & Salije Bajrami

3. Aurel Thëllimi

4. Eltina Minarolli & Dea Strica

5. Eneda Tarifa

6. Enxhi Kumria

7. Era Rusi

8. Erik Lloshi

9. Eva Alikaj dhe Clirim Denaj

10. Fifi & Bruno

11. Fitnete Tuda & Don Duli

12. Gerta Mahmutaj

13. Julian Lekocaj

14. Klajdi Haruni ft. Flori Mumajesi

15. Krusita

16. Lindita

17. Lorenc Hasrama

18. Marjona Metohu

19. Marsela Çibukaj

20. Orgesa Zaimi

21. Semi Jaupaj

22. Soni Malaj

23. Xhesika Polo & Klint Çollaku

24. Xhon Jesku

Theksojmë që netët gjysmë-finale do të mbahen në datat 26 dhe 27 maj, kurse finalja më 29 maj 2021. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme