займ на карту онлайн потребительский кредит

Fatmir Spahiu: Vullnetarisht do të angazhohesha si aktor me fëmijët e kthyer nga Siria

23 Prill, 2019 - 11:38 pm

Ka disa ditë që rreth një qind persona janë kthyer nga Siria në Kosovë, ku përfshihet një numër i madh i fëmijëve të cilët fillimisht janë pozicionuar në fshatin Vranidoll, shkruan KultPlus.

Producenti dhe aktori Fatmir Spahiu ka thënë se vullnetarisht do t’ua kushtonte një ditë këtyre fëmijëve të kthyer nga Siria, në mënyrë që të kontribuojë që këta fëmijë të kuptojnë se i takojnë një populli me zemër të madhe dhe tolerant.

KultPlus ju sjell reagimin e plotë të Spahiut.

Personalisht dhe vullnetarisht do te angazhohesha si aktor me femijet e kthyme nga Siria.

Nuk do te ishte keq te ju lexonim femijeve ndonje veper nga Kadare, Qosja, Podrimja, Kukaj etj. Do te ishte mire qe te ju flasim per Nane Terezen e Mulla Idrizin.

Veprat e Anton Cetes dhe Adem Jasharit.

Si aktor vullnetarisht do te ju falja ndonje dite ketyre femijeve. Me kete menyre mendoj qe femijet do ta kuptonin se i takojne nje populli me zemer te madhe dhe tolerant.

E gjith shoqeria do te duhej me u angazhu qe kujtimet nga atje ata ti kujtojne veq si nje anderr e keqe.

Të ngjajshme