Kosova pranon të identifikohet si zonë gjeografike, i thotë botës: Prit se ende s’jam shtet

4 Shtator, 2020 - 8:38 pm

Nga Nezir Kraki

Boll fola e pak u kuptova…

Pike per pike siç e kam paralajmeru ndodhi:
– Kosova heq dore nga shtetesia e saj dhe pranon te identifikohet si zone gjeografike
– Serbia e forcon rikthimin e saj ne zemer te pasurive dhe fatit te Kosoves
– Kosova pranon te mos kerkoje me njohje as pranim ne organizata boterore apo rajonale, dmth Kosova i thote botes « prit se ende s’jam shtet »

Dhe si trofe per komiten tone turistike:

– Serbia pranon njohjen e diplomave dhe angazhohet per gjetjen e te zhdukurve, atyre qe jane zhduke kur Vuçic ishte minister i Millosheviçit.

Ah po! Serbia poshtu angazhohet te mos kerkoje çnjohjen e Kosovës. Dmth procesi i çnjohjeve ka marre aq permasa sa qe Kosova pranon te mos kerkoje njohje nga rreziku se mund t’i humb edhe ato qe ka deri tash.

Sot miq Kosova e zyrtarizoi statusin e saj te ri te krahines autonome brenda Serbise.

Dhe krejt kjo na ben vaki neve pa pase asnje nevoje per marreveshje te tilla.

(Teksti është publikuar pa ndërhyrje) / KultPlus.com

Të ngjajshme