займ на карту онлайн потребительский кредит

Mjeku italian poston selfie pas 13 orë pune: Nuk jam hero, jam një person që e don punën e tij

20 Mars, 2020 - 7:28 pm

Një mjek italian ka postuar një selfie, pas 13 orë pune intenzive me personat e infektuar me COVID19, ku shihen shenjat që syzet dhe maska mbrojtëse i kanë lënë në fytyrë, shkruan KultPlus.

Mjeku quhet Nicola Sgarbi dhe mediat italiane e konsiderojnë një hero të ditëve të sotme.

Scarbi në mbishkrimin e bashkangjitur në selfien e postuar në llogarinë e tij personale, shprehet se e don shumë punën që e bën dhe nuk i interesojnë orët që kalojnë, dhimbjet apo shenjat që i mbesin.

Më poshtë mund të lexoni mbishkrimin e plotë të mjekut italian.

‘Nuk më pëlqejnë selfiet.
Megjithatë, dje, unë bëra këtë foto. Pas 13 orësh në Kujdesin Intensiv, pasi hoqa të gjitha pajisjet mbrojtëse, bëra një selfie.
Unë nuk jam dhe nuk ndjehem si hero.
Unë jam një person normal, i cili e do punën e tij dhe që, tani më shumë se kurrë, është krenari që mund ta bëj këtë duke e dhënë të gjithë veten në vijën e parë, së bashku me njerëz të tjerë të mrekullueshëm (mjekë, infermierë, oss, teknikë , pastrues).

Kjo është arsyeja pse mua nuk më intereson për shumë orë në punë, shenjat mbi mua, dhimbjet e shpinës, lodhjen, ushqimet e kaluara dhe shumë më tepër.
E gjithë kjo do të kalojë.
Do të kalojë falë edhe juve dhe përkushtimit tuaj dhe sakrificave tuaja.
Do të kalojë nëse jemi të bashkuar në një përpjekje të jashtëzakonshme të përbashkët.

Mos u dorëzo. Kurrë.’ / KultPlus.com

Të ngjajshme