Serbia e vendosë kryqin pesë metra në Mitrovicë, Arbana Xharra bën thirrje që të largohet (FOTO)

8 Korrik, 2018 - 8:39 pm

Në kodrinën e dytë më të madhe në mes të Mitrovicës dhe Zveçanit është vendosur një kryq i madh.
Kurse gazetarja Arbana Xharra vendosjen e këtij kryqi e ka vlerësuar si provokim ndaj shqiptarëve, sikurse që ka kujtuar të zotët e Kosovës, ende nuk e kanë kuptuar se si shtet i pavarur sikurse është Kosova, ata mund edhe ta shkulin atë kryq nga aty.

Më poshtë mund ta lexoni reagimin origjinal të Arbana Xharrës.

Ky eshte kryqi i politikes se Begradit, i cili 20 vjet me pare ka kryer gjenocid ne Kosove. Ky eshte kryqi qe bartet me krenari edhe nga politika e sotme e Serbise. Ky eshte kryq politik, ne emer te se cilit mbi nje shekull eshte thirrur ne shfarosjen e shqiptareve. Ky kryq eshte vendosur per te provokuar shqiptaret. I zoti i ketij kryqi e di shume mire qe Kosova eshte shtet i pavarur, por si duket te zotet e shtepise sone ende nuk e kane kuptuar, qe te jesh shtet i pavarur, mund te shkulesh ate kryq nga ai vend ku eshte vendosur!/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme