займ на карту онлайн потребительский кредит

Vasfije Krasniqi Goodman: Ju lutem na lejoni të jetojmë në liri sikur ju

12 Qershor, 2019 - 10:30 pm

Vasfije Krasniqi Goodman, e mbijetuar e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë ka uruar 20 vjetorin e çlirimit të vendit, liri që i kushtoi shumë Kosovës.

“Urime 20 vite Liri. Liri kjo që na kushtoi shumë por që ndjehemi krenar që u arrit”.

Krasniqi Goodman tutje në rrjetin social facebook shkroi se një pjesë e madhe e shoqërisë vazhdon të jetojë në ankth.

“Një pjesë e madhe vazhdon të jetojë në ankthin dhe tmerrin e robërisë familjare dhe shoqërisë. Pse duhet të jetojmë një jetë të tillë?”.

Ajo me këtë rast pati edhe një kërkesë drejtuar qytetarëve.

“Unë ju lutem që të na lejoni të jetojmë në liri, sikurse edhe ju”.

Të ngjajshme