Xharra: Ëndrra e Milosevicit po plotësohet, Kosova po zbrazet

8 Prill, 2019 - 12:04 pm

Numri i të rinjve të interesuar për të lëshuar Kosovën është çdo ditë e në rritje. Kjo vërtetohet edhe nga rendet e gjata para ambasadave në Kosovë, shkruan KultPlus.

Gazetarja Jeta Xharra ka hasur sot dhe çdo ditë në këtë pamje që padyshim nuk është e pëlqyer për askënd.

Ajo është shprehur se në këtë mënyrë ëndrra e kriminelit serb, Slobodan Milosevic, po realizohet pasi që Kosova është duke u zbrazur.

Xharra ka publikuar një fotografi para ambasadës sllovene, ku shihet një numër i madh njerëzish, të cilët po presin për viza. Ajo është shprehur e mllefosur kur kujton që kjo ishte ëndrra e Millosheviqit, që Kosova të zbrazej prej shqiptarëve.

“Çdo ditë zgjohem me këtë pamje, rendi te ambasada sllovene, 50-100 veta. Ambasada m’ka thane qe i leshon diku 200 viza ne jave, familjeve te tana. E ne ate moment me vjen munim se m’kujtohet Millosheviqi qe shihke anderr me e shpraz Kosoven prej shqipaterve! (Heci prane ketyne njerezve tu shku ne pune pa i kqyr ne sy sepae po m’vjen inati qe po ja plotesojme deshiren qati njeri qe ka dek edhe pertej varrit po i plotesohet deshira.”, ka shkruar Xharra në Facebook. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme