‘Çdo stinë asht një stinë, por ka dy vjeshta’

26 Shtator, 2022 - 10:45 pm

Poezi nga Xhabir Tabaku

çdo stinë asht një stinë
por ka dy vjeshta
njêna plot me ngjyra
puhiza dhe pirgje poezish
një tjetër si dimën
ditë që shkurtohen
diell që ndrit’ ma pak
lamtumira në heshtje
e trísht’

vjen me ngjyra plot
por mên si dimën

-dallëndyshat i druhen; dhe ikin / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme