Dona Jakupi fiton çmimin “Kosovë Rexha-Bala” në Malmö

26 Nëntor, 2018 - 10:30 am

Pas çmimit “Hyjnesha në Fron”, që i ndau Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit në Kosovë, poetja Dona Jakupi fitoi edhe çmimin “Kosovë Rexha-Bala”, në Malmö, shkruan KultPlus.

Ajo këtë çmim e fitoi mbrëmë në kuadër të festivalit të poezisë dhe muzikës në Malmö.

“Sonte po kthehem me krenare se kurre prej festivalit te poezise dhe muzikes ne Malmö. Ministria e Kultures, Rinise dhe Sportit te Kosoves me ndau cmimin ”Hyjnesha në Fron” ndersa cmimin ”Kosove Rexha-Bala” me ndau festivali. A ka me mire se kur te vlersohen fjalet e shpirtit-poezite. FALEMINDERIT!”, ka shkruar Jakupi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme