I urrej të dielat

3 Prill, 2022 - 9:52 am

Poezi nga Bekim Lumi

Sot asht e dielë
E hanë asht nesër
E martë mbasnesër
Tevona vjen e mërkura
E enjta mbas saj
Pastaj e premtja dhe e shtuna
E prap e diela
Njerëz i urrej të dielat

(16.05.1994, Tiranë) / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme