“Kush tradhëton vllanë dhe Kosovën, kjoftë mallku për njëmijë vjet”

26 Shtator, 2020 - 11:25 pm

Poezi nga Mark Deda
Vrasësi në sofër

Po hek Nana shaminë e ballit,
Me duré n’kry nisë me vajtu.
Ka thirrë vllau, vrasësin e djalit,
Midis sofrës ma ka pru.

Kush tradhëton vllanë dhe Kosovën,
Kjoftë mallku për njëmijë vjet.
Kush anmikut ja shtrinë dorën,
Hapt me duré vorrin e vet./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme