Melankoli

16 Shtator, 2019 - 10:30 pm

Poezi nga Kasëm Trebeshina

Në dritare të dy rrimë
dhe nga hëna po shikojmë
s’jemi parë dhe të mërguar
njëri-tjetrin po kërkojmë.

Jemi fare pran’ në jetë
dor’ për dore gati zënë:
Diku rrugët na takojnë,
po kalojnë nëpër Hënë! /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme