Nuk më la bora të shoh

25 Nëntor, 2023 - 10:16 pm

Natasha Lako

Nuk më lë bora të shoh
Çatitë e kuqe dhe pemët e zhveshura,
Por ndjej si nën të
Lëviz pranvera.

Flokët e borës
Bien e shkrijnë në qepallat e mia,
Kaq lot të bukur,
Kaq lot të bardhë
Mund të pikojnë vetëm nga dashuria./KultPlus.com

Të ngjajshme