Perëndisë

8 Gusht, 2021 - 9:30 pm

Poezi nga Dritëro Agolli

Dikur kam genjyer nje vajze,

Me vajzen jam tallur…

O perendi e lashte,

Nga une, qe ty s’te besoj,

Prano, te lutem, te falur!

Kam fshehur dikur te verteten

Dhe fjalen s’kam mbajtur…

O perendi e sfilitur me jeten,

Nga une, qe ty s’te besoj,

Prano, te lutem, te falur!

– Poezi nga Dritero Agolli./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme