Po ikë nga vendi im

21 Qershor, 2019 - 9:58 pm

Poezi nga Bujar Meholli

Po ikë nga vendi im.

Ai më sheh të huaj dhe unë atë,

gjithashtu!

Nëpër rrugët e tij kam parë,

manipulues turmash,

e vrasës-shpresash…

Tani, me varkën e molisur,

përmes detit shëllirë jam nisur…

Nga vendi im po ikë,

ai më sheh të huaj dhe unë atë,

gjithashtu!/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme